ZAPRASZAMY NA EGZAMINY W ZAWODZIE FRYZJER

W dniu 4 stycznia 2018 r. /czwartek/ w siedzibie Izby Rzemieślniczej odbędą się egzaminy czeladnicze i mistrzowskie w zawodie FRYZJER. Serdecznie zapraszamy wszystkie kandydatki i kandydatów do składania wniosków o dopuszczenie do egzaminu. Szczegóły w części 'KURSY I EGZAMINY'

2017-11-16-c.jpg

XII ZJAZD PODKARPACKIEGO RZEMIOSŁA

16 listopada 2017 r. w Rzeszowie obradował XII Zjazd Delegatów Cechów i Spółdzielni Rzemieślniczych zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie, będący reprezentantem Rzemiosła Podkarpackiego. Na kolejną 4-letnią kadencję wybrał Prezesem Izby pana Emila Kunysza – właściciela firmy z branży instalatorstwa sanitarno-grzewczego i gazowego.

company-logo.png

Zmiany w przepisach dot. ubezpieczeń społecznych

Związek Rzemiosła Polskiego – Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej przypomina, że z dniem 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie zmiany w przepisach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Najważniejsze dla pracodawców....

XV Dzień Papieski „Jan Paweł II - Patron Rodziny” (12.10.2015)

XV Dzień Papieski obchodziliśmy 11 października 2015 roku pod hasłem „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Przygotowany przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” program objął swym zasięgiem wszystkie parafie w naszej Ojczyźnie, jak również większość poza jej granicami m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Norwegii, Holandii. Fundacja wspiera blisko 2500 młodych ludzi, z czego prawie 180 stypendystów pochodzi z Podkarpacia.

Wierzymy, że działania podjęte z okazji tegorocznego jubileuszowego Dnia Papieskiego będą znakomitą okazją do przypomnienia sobie nauczania św. Jana Pawła II o rodzinie i przyczynią się do jej wzmocnienia. Obchody Dnia Papieskiego zbiegły się w 2015 roku z trwającym w Rzymie w dniach 4 – 25 października XIV Zgromadzeniem Zwyczajnym Synodu Biskupów na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”, co jeszcze bardziej podkreśliło ważność zagadnienia rodziny dla Ojczyzny i Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za wszelką obecną i przyszłą pomoc okazaną przy organizacji XV Dnia Papieskiego w kościele p.w. Świętego Krzyża w Rzeszowie i życzymy aby wstawiennictwo św. Jana Pawła II wypraszało potrzebne łaski wszystkim uczciwym i prawym rzemieślnikom na Podkarpaciu.