ZAPRASZAMY NA EGZAMINY W ZAWODZIE FRYZJER

W dniu 4 stycznia 2018 r. /czwartek/ w siedzibie Izby Rzemieślniczej odbędą się egzaminy czeladnicze i mistrzowskie w zawodie FRYZJER. Serdecznie zapraszamy wszystkie kandydatki i kandydatów do składania wniosków o dopuszczenie do egzaminu. Szczegóły w części 'KURSY I EGZAMINY'

2017-11-16-c.jpg

XII ZJAZD PODKARPACKIEGO RZEMIOSŁA

16 listopada 2017 r. w Rzeszowie obradował XII Zjazd Delegatów Cechów i Spółdzielni Rzemieślniczych zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie, będący reprezentantem Rzemiosła Podkarpackiego. Na kolejną 4-letnią kadencję wybrał Prezesem Izby pana Emila Kunysza – właściciela firmy z branży instalatorstwa sanitarno-grzewczego i gazowego.

company-logo.png

Zmiany w przepisach dot. ubezpieczeń społecznych

Związek Rzemiosła Polskiego – Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej przypomina, że z dniem 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie zmiany w przepisach z zakresu ubezpieczeń społecznych. Najważniejsze dla pracodawców....

Jedyna w swoim rodzaju, jedyna taka Kremówka Papieska w Polsce. (03.06.2015)

Jedyna w swoim rodzaju, jedyna taka Kremówka Papieska w Polsce. Jak pamiętamy podczas jednej ze swoich pielgrzymek do Ojczyzny - Papież w dialogu ze zgromadzoną młodzieżą wspominał czasy swej młodości, mówiąc z uśmiechem że "po maturze chodziliśmy na kremówki".  I tak oto powstał zaczyn, z którego rzeszowscy rzemieślnicy od 2007 r. wpisali na stałe uroczyste obchody Papieskich Urodzin do kalendarza miejskich imprez plenerowych. W ostatnią niedzielę maja tj. 31.05.2015 r. przeżywaliśmy już IX edycję przygotowywanej przez rzeszowskich cukierników, Duszpasterza Rzemieślników, Cech Rzemiosł Wielobranżowych oraz Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie - uroczystości religijno-plenerowej pn. "Kremówka Papieska". Upamiętniała ona 95 Rocznicę Urodzin Świętego Jana Pawła II oraz 24 rocznicę Jego wizyty w Rzeszowie. Rzemiosło uczciło te wydarzenia wykonaniem oryginalnej „Kremówki Papieskiej” o długości 95 mb. (ok. 12 tys. porcji). Poprzez wykonywanie co roku dłuższej o 1 metr „Kremówki Papieskiej” cukiernicy składają hołd i podziękowanie Janowi Pawłowi II za blisko 27-letni Pontyfikat oraz Jego wkład w odrodzenie duchowe Polaków.
Dzieła tego, od kilku już lat, podjęli się rzeszowscy mistrzowie cukiernictwa. Należy podkreślić, iż praca nad tak dużą liczbą ciastek trwa 4 dni, już od poprzedzającej imprezę środy, a z poświęceniem wykonują ją znani w regionie mistrzowie: Julian Orłowski, Kazimierz Rak oraz Radosław Rak – uznany i ceniony również poza granicami kraju.

Przypominamy, że następna impreza odbędzie się najprawdopodobniej  22 maja 2016 r. (niedziela) na ul. 3-go Maja w Rzeszowie z udziałem mieszkańców, gości z regionu i młodzieży szkolnej. Rozpocznie się - jak co roku - o godz. 12.15 uroczystą Msżą Świętą w Kościele p.w. Świętego Krzyża będącą dziękczynieniem dla uczczenia świętości naszego Ukochanego Papieża oraz prośbą o Błogosławieństwo Boże w pracy rzemieślników branży spożywczej. W nawie głównej świątyni Podkarpackie Rzemiosło reprezentuje corocznie kilka pocztów sztandarowych z delegacjami cechowymi w tradycyjnych togach wraz z insygniami oraz emblematami swoich organizacji. Następnie odbędzie się powitanie zaproszonych Gości i Sponsorów, prezentacja „Kremówki Papieskiej” z zaproszeniem do degustacji. Po czym uczestnicy przejdą na rzeszowski Rynek, gdzie będą występy zespołów artystycznych, gry i zabawy dla dzieci zorganizowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.